тренінги

Інтенсиви з бойової морально-психологічної підготовки

12-годинна програма інтенсивної підготовки з психології ведення бою.

ТРЕНІНГИ

Інтенсиви з бойової морально-психологічної підготовки

12-годинна програма інтенсивної підготовки з психології ведення бою.

Швидко

Програма розрахована на 12 годин та охоплює найважливіші аспекти морально-психологічної підготовки бійців.

Концентровано

6 модулів містять найголовніше: концентровані знання “без води”, практичні індивідуальні завдання, роботу в малих групах.

Професійно

Психологія бою відрізняється від загальної військової психології прикладним характером навичок та вмінь під час виконання бойових операцій.

Програма з морально-бойової психологічної підготовки


Наведено основні модулі, інші – створюються під індивідуальний запит. Деталі не розголошуються.

Модуль 1.

Стійкість

У цьому модулі військові досліджують хибні уявлення, пов’язані зі стійкістю, на прикладі низки відомих цитат та поезії. Вивчають шість ключових компетенцій.

Обговорюють, що означає жити за принципами воїна: “Я завжди ставитиму місію на перше місце”, “Я ніколи не змирюся з поразкою”, “Я ніколи не здамся”, “Я ніколи не залишу побратима”.

Модуль 2.

Нейрофізіологія стресу

У цьому модулі військові знайомляться з тим, що таке гостра стресова реакція та шоковий стан. Якими є психофізіологічні ознаки кожного з рівнів бойової небезпеки: білого, жовтого, червоного та чорного (“блекауту”). Як надати першу психологічну допомогу та реагувати на панічні напади – власні та побратима. Як працює відкладене реагування на страх та тривогу, як вони перетворюються на депресію та/або ПТСР.

Модуль 3.

Продуктивне мислення

Військові розбирають серію армійських кейсів, де працюють “пастки мислення” – наприклад, поспішні висновки, надмірне узагальнення, упереджене підтвердження бажаного доказу, катастрофічне мислення. Вчаться стратегіям протистояння таким помилкам.

Модуль 4.

Енергоменеджмент

Військові навчаються стратегіям відновлення ресурсу за допомогою медитацій, молитв, контрольованого дихання, поступового розслаблення м’язів, фізичних вправ, сну, творчості, жартів, сміху, позитивної уяви.

Також цікавий метод – виховання вдячності. Щодня солдатів просять заповняти “Журнал подяки”, вправа має назву “Полювання на добрі новини”.

Дослідження вдячності показують, що люди, які звикли визнавати і висловлювати подяку, отримують переваги для здоров’я, сну та стосунків. Щоранку новобранців просять поділитися чимось, на що вони “вполювали” за попередній день, а також висновками про те, що цей позитивний досвід означав для них.

Модуль 5.

Сильні сторони характеру

Військові визначають свої найсильніші риси, вчаться визначати їх в інших і використовувати для долання труднощів.

Обговорюється серія армійських цитат і відеороликів про лідерство. Пропонується серія фотографій відомих людей – треба визначити сильні сторони кожного, а також те, як саме людина їх використовує.

Далі солдати об’єднуються в малі групи і отримують завдання, яке потрібно виконати, як єдине ціле. На завершення модулю, вони розповідають власні історії “Сила у викликах”.

Модуль 6.

Зміцнення відносин

Заключний модуль присвячений зміцненню стосунків: з родинами та один з одним.


Тут вони навчаються стилям спілкування – пасивному, агресивному та асертивному. Тренуються чотири стилі реагування: а) підтримуючий; 2) стриманий; 3) ігноруючий; 4) негативний. Є тренування по малюнках/схемах ситуацій.

Під час кожної рольової гри військові також зосереджуються на тому, що і як саме було сказано, аналізують мову тіла, тон голосу та передані емоції. Описують, який вплив мала та чи інша реакція на людину, яка передавала повідомлення, і яка приймала його.

Цей модуль також включає тренування ефективної похвали та вдячності один одному під час виконання групових завдань.

Підготовка завершується урочистою клятвою воїна